Thera-Band Akademia Logo
 • Ushtrime Theraband ndihmojë të zvogëlojë nevojën për kirurgji sup mbi afat të gjatë

  23 shtator 2014

  Nëse ju jeni i ri këtu, ju mund të dëshironi të regjistroheni për përditësime tonë email për postimet e reja blog. Faleminderit për vizitën! Në vitin 2012, hulumtuesit suedezë publikoi një studim në British Medical Journal, duke treguar një program specifik ushtrim ishte efektive në uljen e normave kirurgji në pacientët me sindromin impingement subacromial. Protokoll përdoret Theraband tub i tyre elastike dhe [...]

 • I kyçit të dorës sindromi i tunelit dhimbje lirohet me Biofreeze

  17 shtator 2014

  Sindromi i tunelit i kyçit të dorës është një gjendje e dhimbshme e dore dhe dora e lidhur me lëvizjen e përsëritura dhe përdorimin e tepruar. Ajo ndikon Deri në 3% të popullsisë, dhe rezulton nga pezmatimi i tendons dhe nerva në dore. Ndërsa parandaluese përmes edukimit dhe ergonomik ndryshimet janë ideale, shumë njerëz që vuajnë nga sindromi i tunelit i kyçit të dorës [...]

 • 8 shtator është Dita Botërore Terapia fizike

  8 shtator 2014

  Sot, 8 shtator është Dita Botërore Terapia fizike. Kjo është një ditë shumë e veçantë për mua për të reflektuar mbi, dhe të falënderoj miqtë e mi ndërkombëtarë dhe kolegët. Unë kam kaloi 15 vitet e fundit të karrierës sime mësimdhënies terapistët tjera fizike nëpër botë nëpërmjet TheraBand Akademisë. Aspekti ndërkombëtar i terapisë fizike ka qenë [...]

 • Proprioception dhe Forca Muskuloz: Kontributet për të balancuar dhe të stabilitetit të përbashkët

  31 korrik 2014

  Rikthim e enjte! Në vitin 2000, hulumtuesit të kërkuar për të përcaktuar nëse proprioception apo forca muskulare është faktori dominant në ekuilibër dhe stabilitet të përbashkët, dhe të përcaktuar se cili lloj i rehabilitimit kyçin e këmbës është më efektive për këto qëllime. 32 të shëndetshëm, subjektet fizikisht aktiv rinj u caktuan rastësisht në një nga 4 grupe. (1) kontrolli; (2) forcimi i grupit: TheraBand rezistencës elastike [...]

 • Një ushtrim i thjeshtë për dhimbje lojtarët bërryl me FlexBar

  28 korrik 2014

  Disa vjet më parë, sportive terapist fizik Tim Tyler zhvilluar një stërvitje revolucionare për bërryl tenisit duke përdorur TheraBand Flexbar. Përdorimi i "çuditshëm" rezistenca, pacientët me bërryl kronike tenisit përmirësuar në mënyrë të konsiderueshme në forcën dhe dhimbje. Rezultatet e tij duke përdorur "Twist Tyler" u botuan në Gazetën e sup dhe bërryl Kirurgjisë, dhe ka marrë vëmendjen e mediave ndërkombëtare. [...]

 • 2 3 4 5 ... 10 20 30 ... Last » Faqja 1 nga 85 1 2 3 4 5 ... 10 20 30 ... E fundit »